    LG 27G810A-B
     469.00
    ×
    Installment Calculator
    PRICE
    DOWN PAYMENT
    PERIOD (MONTHS)12 months
    Average monthly payment
    APPLY NOW
    26 in stock
    • Response time
      1 ms
    • Screen:
      27"
    • Refresh Rate
      180 Hz
    • Screen resolution:
      3840 x 2160 pixels
    • Display technology
      ЖК
    • HD type
      4K Ultra HD
    • Screen shape
      Flat
    • Display brightness (typical)
      400 cd/m²
    • Built-in speaker(s)
      No
    • Brand:
      LG
    • Manufacturer's code
      27G810A-B
    ADD:
    Dominate with the ideal size
    Our 27-inch gaming monitor with 4K resolution delivers native 4K UHD clarity right out of the box. When you crave extra speed, switch on Dual-Mode: enjoy 4K at 180 Hz for balanced detail and fluidity, or jump to Full HD at 360 Hz for maximum frame pacing—all sustained by a 1ms GtG response that keeps every motion razor-sharp.
    DisplayHDR 400 | DCI-P3 95%
    Immerse in true colours, conquer the game
    Dual-Mode with selectable options
    switches between 360Hz – 185Hz
    With VESA Certified Dual-Mode, seamlessly switch between 4K UHD 180Hz for graphically rich games and FHD 360Hz for fast-paced action. Enjoy Dual-Mode with selectable options and easily choose your favorite screen size among two refresh rate (180Hz, 360Hz) through the On-Screen Display. Plus, you can easily switch between a physical hotkey or keyboard shortcut via LG Switch, optimizing gameplay across all genres.
    Overwhelming speed, diving into gaming
    Certified with a widely adopted technology
    Dynamic Action Sync
    Black Stabilizer
    Crosshair
    The target point is fixed in the center to enhance shooting accuracy.
    Clutter-free, sleek design
    • [Dual-Mode 27″ IPS Display] Switch effortlessly between 4K UHD (3840×2160) at 180Hz for immersive detail and FHD (1920×1080) at 360Hz for lightning-fast action, all with VESA Certified precision