    ASUS ROG Strix XG27ACMES-W
     349.00
    ×
    Installment Calculator
    PRICE
    DOWN PAYMENT
    PERIOD (MONTHS)12 months
    Average monthly payment
    APPLY NOW
    3 in stock
    • Response time
      1 ms
    • Screen:
      27"
    • Refresh Rate
      255 Hz
    • Screen resolution:
      2560 x 1440 pixels
    • Display technology
      ЖК
    • HD type
      Wide Quad HD
    • Screen shape
      Flat
    • Display brightness (typical)
      350 cd/m²
    • Built-in speaker(s)
      No
    • Brand:
      ASUS
    • Manufacturer's code
      90LM0C92-B01171
    ADD:
    ROG Strix XG27ACMES-W Gaming Monitor – 27-inch 2560×1440, 255Hz OC (Above 144Hz), 0.3ms (min.), Fast IPS, Extreme Low Motion Blur Sync, USB Type-C, G-Sync compatible, DisplayWidget Center, tripod socket, HDR, Gaming AI
    Utility Redefined
    Elevate your gaming experience with the ROG Strix XG27ACMES-W, meticulously crafted for utility and performance. Immerse yourself in smooth, lifelike visuals boasting a 1440p resolution, 255Hz (OC) refresh rate, and lightning-fast 0.3ms response time (min.). Conquer challenges effortlessly with AI-powered features, and enhance your connectivity options with the inclusion of a versatile Type-C connection, ensuring you stay ahead while enjoying the convenience of modern connectivity.
    • 27-inch 2560 x 1440 HDR gaming monitor with ultrafast 255Hz (OC) refresh rate designed for professional gamers and immersive gameplay