    ASUS ROG Strix XG27ACMES
     319.00
    ×
    Installment Calculator
    PRICE
    DOWN PAYMENT
    PERIOD (MONTHS)12 months
    Average monthly payment
    APPLY NOW
    1 in stock
    • Response time
      1 ms
    • Screen:
      27"
    • Refresh Rate
      255 Hz
    • Screen resolution:
      2560 x 1440 pixels
    • Display technology
      ЖК
    • HD type
      Wide Quad HD
    • Screen shape
      Flat
    • Display brightness (typical)
      350 cd/m²
    • Built-in speaker(s)
      No
    • Brand:
      ASUS
    • Manufacturer's code
      90LM0C90-B01171
    ADD:
    ROG Strix XG27ACMES Gaming Monitor – 27-inch 2560×1440, 255Hz OC (Above 144Hz), 0.3ms (min.), Fast IPS, Extreme Low Motion Blur Sync, USB Type-C, G-Sync compatible, DisplayWidget Center, tripod socket, HDR, Gaming AI
    Utility Redefined
    Elevate your gaming experience with the ROG Strix XG27ACMES, meticulously crafted for utility and performance. Immerse yourself in smooth, lifelike visuals boasting a 1440p resolution, 255Hz (OC) refresh rate, and lightning-fast 0.3ms response time (min.). Conquer challenges effortlessly with AI-powered features, and enhance your connectivity options with the inclusion of a versatile Type-C connection, ensuring you stay ahead while enjoying the convenience of modern connectivity.
    • 27-inch 2560 x 1440 HDR gaming monitor with ultrafast 255Hz (OC) refresh rate designed for professional gamers and immersive gameplay