+372 65 85 355 / info@manguarvutid.eeE-R 10:00 – 18:00, L: 11-16 Madara 33 | Mahtra 1, Tallinn

Arvuti komplekteerimise juures pole kõige raskem selle kokkupanek, vaid õige riistvara valik

On mitmeid erinevaid tüüpe arvuteid, mida võiks komplekteerida. Kas sa tahad komplekteerida mänguarvutit, mis jooksutab uusimaid mänge Ultra peal? Võib-olla hoopis arvutit, millega oleks ideaalne teha foto- või videotöötlust? Lihtne lauaarvuti, millega vanaema saaks meile ja Delfit lugeda?

Olenemata sinu vastusest nendele küsimustele ning komplekteeritava arvuti eesmärgist, peaksid sa enda aja ja raha raiskamise vältimiseks tegelema nende 3 asjaga, mis alljärgnevalt välja toon.

 

1. Tee nimekiri riistvarast, mida sul vaja läheb

Kirjuta üles kõik vajaminev riistvara, tee eeltööd võrdlemaks parimaid variante. Nii õpid sa tundma riistvara ja nendevahelisi seoseid ning erinevusi, eeliseid ja mitte-eeliseid.

Põhikomponentideks võiks olla:

  • Emaplaat
  • Protsessor
  • Mälud
  • Kõvaketas
  • Toiteplokk
  • Arvutikast

Vastavalt eesmärkidele teed sa spetsiifilisemad valikud näiteks SSD, videokaardi ja jahutite puhul.

2. Ära unusta, et valitud riistvara peab omavahel töötama

Kasutades Google’t leiab sadu veebisaite sobivustestide tegemiseks, kuid neist kõige tuntum ja ilmselt ka lihtsamini kasutatav on PCPartPicker. Kontrolli enne ostu, et sinu valitud komponendid klapiksid vältimaks hilisemaid probleeme.

Kui kahtled enda valikutes, võid alati ka meile spetsialistidele kirjutada meiliaadressil info@manguarvutid.ee või saada päring siit!

 

3. Haara vajalikud tööriistad ning asu arvutit komplekteerima

Väga lihtne on arvutit komplekteerima asudes erinevad tööriistad, kruvid, mutrid jm ära kaotada – väldi seda!

Haara köögist mõned topsid väiksemate osakeste jaoks ning hoia töökoht muust kraamist puhas.

Lisaks, ära unusta kasutada elektrit mitte-juhtivat pinnast – see hoiab ära lühiste ja staatilise elektri tekkimise riistvaras, mis võib arvuti riistvara tahtmatult vigastada.