+372 65 85 355 / [email protected]E-R 10:00 – 18:00, L: 11-16 Madara 33 | Mahtra 1, Tallinn

koneemp2

Roccat Kone EMP on multifunktsionaalne ja värviline

Olles läbi aastate erinevaid hiiri kasutanud ja proovinud, polnud huvitaval kombel Roccat kordagi minu kätte jõudnud. Tänu Nordic Digitalile oli mul võimalus kasutada nüüdseks küll mitte enam kõige uuemat hiirt Roccatilt, kuid siiski midagi, millega mul varem kokkupuudet polnud. Roccat Kone EMP on midagi väga suurt, multifunktsionaalset ja värvilist.

Nii kui pakk kätte saadud, sai see kohe lahti lammutatud, juhe arvutisse ja Playerunknown’s Battlegrounds tööle.

Ma pole just eriliselt suurte kätega õnnistatud, seega ei osanud oodatagi kui suur see Roccat Kone XTD järglane EMP on, aga saime hakkama. Enne veel kui täiesti mängima asusin, tirisin veebist alla Roccati tarkvara Roccat Swarm. See programm on justkui omaette klassist ja täpselt nii multifunktsionaalne ja paljude võimalustega nagu hiir isegi.

swrm

Roccat Swarm täidab laias laastus neid samu eesmärke, mis iga teinegi samalaadne tarkvara, kuid see tundus justkui põhjalikum. Esimest korda Swarmi avades valdas mind kerge segadus, sest erinevaid nuppe, menüüsid ja vidinaid on selles programmis palju. Kõik see muidugi õilsa eesmärgiga anda kasutajale vabadus sättida asjad just nii nagu temale sobib. Muuda enda Roccati riistvara seadeid seal, kus ise soovid – kodus arvutist või telefonist. Selleks, et midagi kaduma ei läheks, on võimalus kasutada pilvesse salvestamise võimalust. Nii on Roccati sätted võimalik krabada olenemata asukohast, tootest või arvutist, mida parasjagu kasutad.

Roccat Kone EMP on varustatud PixArt poolt loodud Owl-Eye sensoriga, mis tagab hiirele ülima täpsuse. Kuigi ametliku veebilehe järgi on soovitatav kasutada DPI-d 400st 3000ni, on Kone EMPT maksimumiks 12 000. Kes küll nii kõrget DPI-d kasutaks, ma ei tea, aga minul on see nagu raudnael alati 400 peal. Nii sai ka sätitud Swarmis.

DPI korda pandud, mõned suured ja väiksemad ringid ja liigutused hiirematil tehtud, sain minna PUBG, et hiir katsumuseks valmis panna. Nagu eelnevalt mainitud, siis minu jaoks isiklikult on tegu väga suure ning seetõttu kohati ebamugava hiirega. Isegi suureks peetav Razer DeathAdder Elite on justkui mõnusam, aga selle võib ilmselgelt ajada harjumise kaela, pole see DA Elite ka päris täpselt see, mis mu käele tegelikult sobib.

FPS mängurina on minu jaoks väga oluline, et hiir oleks hea raskuse, suuruse ja kujuga. Minu jaoks pole märgilise tähendusega 20 nuppu pöidla all, mis mõnel hiirel tavaks – ja seda muidugi vastavatele mänguritele – ega Easy-Shift[+] tehnoloogia Roccat Kone EMP hiirel. Easy-Shift[+] tehnoloogia puhul on tegemist funktsiooniga, kus ühe hiire alla saab panna ka teise tegevuse, kokku 21 erinevat funktsiooni. Katsetama seda ei hakanud, sest ei osanud millegi peale tulla, kus selline tehnoloogia minu puhul positiivseid tulemusi annab, kuid mõeldes mõnele MOBA mängurile, siis on Easy-Shift[+] kindlasti kuldaväärt lisa.

dsc_6138

Hiire kuju ja raskus iseenesest on huvitav. Ma ei tea, kas tegemist on minu kogenematusega erinevate hiirte puhul, aga Kone EMP ergonoomiline kuju tundus mulle justkui peegelpildis olevat võrreldes teiste hiirtega. Hiire parempoolsed kurvid olid vasakul ja vastupidi. Alguses oli natukene naljakas hiirt käes hoida, kuid juba mõne aja pärast suures mänguhimus enam sellest erinevusest aru ei saanudki nii, et kurta pole miskit. Kindlasti mängib siinpuhul rolli see, kuidas keegi on harjunud hiirt käsitsema.

Kusjuures suured plusspunktid tuleb anda rulliku eest. See pisidetail hiirel määrab nii palju, kui sinu sõrme alla satub rullik, millele toetamine on mugav ning sõrm ei libise kõrvale ettearvamatuid klikke tegema. Kone EMP rulliku disain ja tööviis on ideaalne – seda võiks kõik teisedki salaja kopeerida. Ah, kui hea!

Mängurina, kel iga viimanegi detail arvutist peab vilkuma, sähvima ja võimalikult värviline olema, tekitas Roccat Kone EMP väga positiivse meeleolu. Selle puhas disain ja minimaalselt, kuid suurepäraselt asetsevad RGB valgustid on nii ilusad, et pidin pilti tegema ja kõigile kohe näitama. Mängisin nagu väike laps Swarmis nende valgustitega, see oli kohati isegi lõbusam kui hiire enda kasutamine.

Kokkuvõtteks on tegemist väga mõnusa hiirega, kui sul on suuremapoolsem käsi, et võimalikult mugav mängida oleks. Hiir on tavapäraselt tänapäevastele mängurihiirtele varustatud RGB valgustitega, tipptasemel sensoriga ja suureulatusliku DPI-ga nii, et siinkohal erilisi (Kuid mõned siiski) märke teha pole. Mõeldes hiirtele, mida varasemalt kasutatud, on Roccat Kone EMP suurepärane valik MOBA fännidele selle Easy-Shift[+] tehnoloogia tõttu. Roccat Kone EMP leiad hetkel Photopointi veebipoest hinnaga 79.99€!

Pildid: Photopoint.ee, Eteknix.com, Roccat.org