+372 65 85 355 / [email protected]E-R 10:00 – 18:00, L: 11-16 Madara 33 | Mahtra 1, Tallinn

luka_2k22_standard.0

NBA 2K22 on väljas ja miljonid korvpallisõbrad konsoolidest arvutini saavad oma lemmikut spordiala nautida

Ka sel aastal on NBA 2K-st kaks versiooni – nn. praeguse ja järgmise generatsiooni variandid, arvutimängurid peavad kahjuks leppima “lahjema” versiooni ehk praeguse generatsiooni konsoolidele ja arvutile mõeldud korvpallimänguga.

Kui next-gen konsoolidele loodud NBA 2K22 on täiesti uue linnakuga, ümber tehtud märgisüsteemi ja arendatud matchmakinguga, siis arvutil mängitav NBA 2K on laias laastus sama, mis eelmistel aastatel. Uurides, mida teised arvutil korvpalli nautivad inimesed räägivad tundub, et NBA 2K22 on paljude arvates üks parimaid selle seeria mänge – vana hea 2K16? See, mis oleks pidanud olema 2K21?

Parem versioon eelmise aasta mängust

Olgugi, et tänavune suur korvpallimäng on vähemalt arvutil üldiselt sama, mis eelmine aasta, on need väikesed arengud siiski märgatavad. Peavadki olema, muidu poleks ju asjal üldse mõtet.

Mäng on palju sujuvam ja seda igast küljest vaadatuna. Selleaastase NBA 2K animatsioonid ja kogu mängu kulg on ilmselt aegade parim, vähemalt arvutil. Kaitsemängus tunned, et teed midagi ja sinust on kasu ka, kuigi valel ajal palli varastamine või natukene liiga palju ühele poole liikumist karistab sind endiselt – vastased saavad kerge vea või jooksevad sinust mööda nagu tänavapostist. Rünnakud peavad olema taktikalisemad ja läbimõeldud plaan annab hea eelise.

Nii nagu iga aasta on ka tänavu muutunud shot meter ehk see riba, mis määrab viske tugevuse ja täpsuse. Selle dünaamilisus suurendab vahet pühapäevamänguri ja igapäevaselt NBA 2K harjutava spordisõbra vahel. Viske täpsus sõltub mängija avatusest, vastupidavusest ja sellest, kas pall on õigel ajal käest visatud.

ss_d0ce716c24b5d4ebe318512138b1e0f8445e7683.1920x1080

Nagu öeldud on sel aastal väga olulisel kohal vastupidavus ehk stamina. Mida väsinum oled, seda rohkem pead vaeva nägema palli korvi saatmisel ja kindlustama avatud ning hea viskepositsiooni. See tähendab, et päriselt hästi viskamiseks ei piisa ainult õigete märkide ehk badge’de kasutamisest, vaid sa pead rohkem tähelepanu pöörama oma energiakasutusele.

Väike nõuanne neile, kel animatsioonide tundmine käpas – kui shot meter eemaldada, annab mäng sulle boonuse, mis tähendab, et täpseks viskeks on eksimisruumi veidi rohkem. Nii nagu eelmine aasta.

nba-2k22-image-2

Kui järgmise generatsiooni NBA 2K-s on sul võimalik lisaks korvpalluri karjäärile arendada räppari- ja moekarjääri, siis arvutil seda teha ei saa. Arvutikorvpallurite 2K’s keskendud pea täielikult sellele, mis toimub platsil ja trennisaalis – ühe väikse lisaga. Nimelt on 2K võtnud huvitava suunana käsile RPG-stiilis ülesannete ehk questide täitmise.

Erinevad NPC’d ehk tegelaskujud kruiisilaeval (vanema generatsiooni versioon “linnast”) jagavad ülesandeid ja vastutasuks saab piiratud aeg boonus XP või rohkem fänne, raha, riideid ja muud sellist. Ühest küljest tervitatav lisategevus – nii oled sunnitud rohkem ringi liikuma, sinu päevad ei möödu tuima näoga mängust mängu minnes, vaid igal asjal on täielikult oma eesmärk. Võib-olla pead ühes mängus viskama 20 punkti või võtma 5 lauapalli, äkki hoopis kandma potentsiaalsete sponsorite logodega riideid – valikuid on palju ja nende tegemine peavalu ei valmista, vähemalt siiani mitte. Kas aga RPG’lik suund end realistlikuks nimetavas mänguseerias kõige õigem on? See jäägu igaühe enda otsustada.

Kokkuvõtlikult öeldes on NBA 2K22 see, mis oleks pidanud olema 2K21 – uusversioon eelmisest mängust. Ei saa mainimata jätta, et iga aasta lähevad animatsioonid paremaks ja see tunne mängust, mida saad vaid ise mängides, on alati värskendav ja mõnus. Linnaku muutmine kruiisilaevaks on omaette huvitav kogemus ja RPG stiilis ülesannete täitmine pakub pärast frustreerivaid kaotusi head vaheldust.

Muudatused arvutil ei ole nii drastilised kui seda on uue generatsiooni konsoolidel olev NBA 2K22, aga see pole ka uudiseks. Me kõik teame, et spordimängude loojad eelistavad konsoole, sest sealne mängijaskond spordimängude puhul on kordades suurem kui arvutil. NBA 2K seeria on jätkuvalt parim korvpallisimulaator arvutil ja ükski teine ei saa selle lähedalegi.