+372 65 85 355 / [email protected]E-R 10:00 – 18:00, L: 11-16 Madara 33 | Mahtra 1, Tallinn

01-trident-z-royal-silver-mb

8, 16 või 32GB RAMi – palju on siis ikkagi vaja?

Arvutit ostes või seda kokku pannes on oluline, et kõik komponendid oleksid tasakaalus. Lisaks muule pead jälgima, et valitud emaplaat toetaks soovitud protsessorit; et valitud toiteplokk oleks piisav arvuti kogujõudluse ülalhoidmiseks ja palju muud. Kindlasti tekib paljudel, ja seda eriti just esimest korda arvuti ehitamisega, küsimus mälu kohta. Mis värk sellega siis ikkagi on, palju seda RAMi vaja oleks?

Mis osa on mälul mängudes?

Igal mängul on suures koguses andmeid, mis arvuti pidevalt laadima ja uuendama peab. On oluline, et andmete kättesaadavus oleks võimalikult kiire ja selles osas tuleb appi kiire ja korraliku mahuga RAM. Muidugi on oluline ka teiste komponentide töötavus, näiteks kõvaketta või SSD. Rääkides aga infost, mis vajab jooksvat kättesaadamist, räägime tavalisest mälust arvutis.

Tänapäeval on asi õnneks palju lihtsam kui seda oli vanasti. 64-bitised süsteemid, mis toetavad rohkem mälu kui 32-bitised (kuni 4GB RAMi), on saanud normaalsuseks. Muidugi on ka 64-bitistel operatsioonisüsteemidel oma piir, kuid sinna me ei jõua veel niipea.

Mälusid on erineva mahuga

4GB mälu võib leida 32-bitiste operatsioonisüsteemidega koduarvutitest ja vanematest sülearvutitest. See ei ole kindlasti tänapäeval piisav mängimiseks.

8GB puhul on tegu kindla miinimumiga, millega üldse arvestada kui rääkida arvuti valimisest või ehitamisest mängimise eesmärgil. See kogus mälu on piisav võib-olla isegi, et enamik mängude jooksutamiseks kuid seda üsna madalatel sätetel, aga saab hakkama.

16GB on optimaalne tänapäeval kõikide mängude jaoks ning kui eelarve lubab, võiksid just 16GB mälu valida. Sellise koguse mäluga ei teki sul probleeme mitte ühegi mänguga, mis tänapäeval väljas on. Kui tausta pole väga palju mälu nõudvaid rakendusi, toimib kõik suurepäraselt. Ka 4K on 16GB mäluga täitsa võimalik.

32GB kogub järjest enam populaarsust nii mängurite kui ka teiste mälunõudvate programmide kasutajate hulgas. Inimesed, kes töötavad igapäevaselt video- ja fototöötluse kallal või tegelevad näiteks joonestusega või on lihtsalt väga võimsate arvutite armastajad, kindlasti valiks just 32GB mälu. Seda on kordades ja kordades rohkem kui ühele mängurile vaja on, aga kui eelarve lubab, siis miks mitte?!

Nii, et kokkuvõtvalt öeldes – kui võimalik, vali 16GB mälu mängimiseks, aga 8GB teeb ka esialgu töö ära!

Single-channel või Dual-channel?

Sellega on tänapäeval nii, et peaaegu kõik emaplaadid toetavad dual-channel mälusid, aga mängimisel see erilist võimekust juurde ei anna. Pigem on eeliseks võimalus kasutada teist mälu, kui üks kahest peaks lakkama töötamast ning koheselt välja vahetada ei saa. Nii, et ühesõnaga millestki ilma ei jää, kui mälud on pigem single- kui dual-channel.

panearvutiisekokku