+372 65 85 355 / info@manguarvutid.eeE-R 10:00 – 18:00, L: 11-16 Madara 33 | Mahtra 1, Tallinn

FJgLuz9

Hiinas on häkkimine kriminaalkorras karistatav

See pole enam mingi uudis, et võrgumängudes, eriti tänapäeval, kohtab häkkereid. Põhjuseid, miks seda tehakse, võib leida seinast seina, kuid üks on kindel – enamikule mängijatest selline asi ei meeldi.

Viimase aja populaarseim mäng PlayerUnknown’s Battlegrounds on tänu oma kiirele tõusule ilmselgelt hädas ka erinevate mängijatega, kes kasutavad tavapäratuid võtteid, et teistest parem olla. BattlEye, mida PUBG kasutab häkkerite vastu võitlemiseks, on tänaseks päevaks mängust eemaldanud juba ligi 2 miljonit mängijat. Ehkki miski ei takista nendel inimestel uusi kontosid tegemast, sest PUBG-d müüakse mustal turul kõigest mõne dollari eest, on siiski mingi töö ära tehtud. Arvestades aga neid kümneid miljoneid, kelle kontol PlayerUnknown’s Battlegrounds on, tunduvad isegi need mõned miljonid väikese arvuga. Üsnagi “nokk kinni, saba lahti” olukord.

PlayerUnknown’i enda sõnul on 60% mängijatest Hiinast, sealt tuleb ka enamus häkkereid. Hiinas aga on sellise tegevusega vahele jäämine kriminaalselt karistatav, seega nalja ei tehta.

Firma nimega Tencent, mis vastutab PUBG nö Hiina poolse tegevusega, on sealse politsei abil avastanud üle 30 häkkimisjuhtumi ja selle tulemusena arreteerinude 120 inimest.

Redditis näeb iga päev kümneid ja kümneid uusi teemasi, kus palutakse Hiina eraldada muu maailma serveritest – #RegionLockChina. PUBG Corp. on öelnud, et neil on ping lock idee plaanis ja vaikselt ka teostamisel, kuid Hiina eraldamisest täpsemalt juttu pole olnud. Teades aga, kuidas Tencent on teinud teiste Steami mängudega, mille eest nad Hiinas vastutavad, on kuulujuttude järgi ka see varsti tulekul – Hiina eraldamine teistest regioonidest PUBG-is.

Elame ja näeme!