+372 65 85 355 / [email protected]E-R 10:00 – 18:00, L: 11-16 Madara 33 | Mahtra 1, Tallinn

f1-2021

F1 vormelimängude eest hoolitseb nüüd Electronic Arts

F1 2021 on kõige uuem Vormel 1 võidusõidu ametlik videomäng, mida arendab Codemasters.

Pärast seda, kui üks suurimaid videomängude ettevõtteid Electronic Arts (EA) ostis F1 ja teiste rallimängude arendaja Codemasters, tekkis fännide hulgas mitmeid küsimusi. Mis saab Codemasters mängudest? Milliseks kujunevad välja mängud EA käe all? See aasta me ilmselt EA maitset F1-s veel nii hästi tunda ei saa, sest ettevõtete vaheline tehing on üsna värske, aga mäng on uus sellest olenemata.

f1 2021 braking point

Läbi raskuste tähtede poole

F1 2021 tähtsaim osa sel aastal on nende story mode Braking Point. Lugu läbi noore ja talendika vormelisõitja Aiden Jacksoni räägib rasketest otsustest, muredest ja rõõmudest ning rivaalitsemisest tiimikaaslase ja teiste sõitjatega läbi kolme vormeli hooaja.

Selles suurepärase graafikaga väikeses filmis – kui nii võib öelda – on 16 peatükki, igaühes neist ülesanne tiimi poolt, mida Aiden täitma peab. Olgu selleks siis lihtsalt eesmärk terve sõit ellu jääda ning see ilma katkestuseta läbida või kätte saada rivaalid ja nendest parem edetabelikoht sõita. Ka erinevate ohtlike, aga visuaalselt vägevate, ilmastikutingimustega peab võitlema.

Loomulikult on loo käik ja lõpptulemus etteaimatav, aga selline enesetõestamine, fännide reageerimine sotsiaalmeedias Aideni tulemustest sõltuvalt ja vaenlastest sõprade kujundamine pole üldse paha. Kogu see üksikmängija lugu meenutab natukene FIFA enda lugu ja Netflixi dokumentaalseeriat Formula 1: Drive to Survive.

f1 2021 coop career

Võistle sõbraga samas tiimis või tema vastu

Huvitava elemendina on uues F1 vormelimängus sel aastal kahe mängijaga karjäär pakkudes võimalust sõbraga võidu teha kas tiimikaaslaste näol või vastastena – valik on sinu!

Kõigele lisaks ei saa ükski spordimäng üle ega ümber My Team mängulaadist – nii ka F1 2021. Loo oma karakter, kes on üheaegselt nii tiimi omanik kui ka sõitja. Vali kindlaid summasid ja eesmärke pakkuv sponsor, mootori tarnija ja palka tiimikaaslane. Sinu ülesandeks jääb sõita nii hästi kui võimalik samal ajal tehes otsuseid ka tiimi tasandil – suhtle meediaga, arenda autot ja nendega seotud töökodasid, hoolitse tiimikaaslaste eest ja palju muud. See on üks ägedamaid mängulaade üldse!

Kui lemmik mängulaad on väga suhteline ja sõltub iga mängija enda valikutest, siis üks on kindel – viimaste aastate F1 mängudel on olnud suurepärane graafika ja see läheb iga aastaga järjest paremaks. Lisaks sellele pannakse suurt rõhku auto tunnetusele, mis isegi professionaalsete vormelisõitjate sõnul juba päris hea on. Ilmselgelt on siinkohal eelistatud rooliga sõitmine, aga ka puldiga saab täiesti edukalt hakkama ja tunnetus on mõnus.

Kuigi ilmastik on kogu aeg F1 mängudes olulist rolli mänginud, siis tänu veelgi realistlikumale AI ja autode käitumisele, on ilmastiku täpne jälgimine ja selle põhjal õige rehvivalik ja teised otsused tähtsamad kui kunagi varem. Peale selle, et võidusõidu ajal võib õnnetusi juhtuda nii sinul kui teistel sõitjatel, on F1 2021 mängus oluliselt rohkem esile tõstetud ka näiteks olukordi, kus käik jääb sisse ja seda enam vahetada ei saa või rehv lendab ribadeks. Kõik ikka selleks, et mäng tunduks võimalikult tõetruu päris vormelite võidusõidule ja minu arvates saab selleaastane F1 sellega päris hästi hakkama.

Mängus on palju asju, mis võivad valesti minna või tekitada mängijale ebameeldivaid olukordi. Just selleks on F1 2021 mitu raskusastet ja võimalus detailselt sättida näiteks AI taset – nii saad mängu mugandada endale nii jõukohaseks kui soovid. Kui F1 mängud on alles uus asi sinu repertuaaris, siis igasuguste vormeli pisidetailide kallal möllama ei pea, küll aga on see võimalus olemas neile, kes F1 mängudes veteranid või lihtsalt soovivad võimalikult realistlikku F1 võidusõidu tunnet saada.

pj_f121_aut_tsu_25798260df644f64a701.95212392.0

Vaimustusest pikali ei kuku

F1 mängude seeria on suurepärane valik neile, kellele meeldivad kiired autod, võitlusrohked ja peadmurdvad momendid. Iga aasta minnakse mängu arendades järjest lähemale sellele päris vormelite tagaajamisele. Ei saa mainimata jätta, et autode tunnetuse arendamine, ilmastiku olulisus ja rehvide purunemised – pealtnäha väikesed detailid – annavad kõik hoogu selleks, et F1 2021 üldist eesmärki täita – olla realistlik, põnevust pakkuv ja nauditav mäng. Üksikmängu story mode pole just eriti vaimustust pakkuv üheski mängus olnud ja tundub rohkem selline kohatäide, aga võib-olla on asi minus. Tiimi arendamine, võidusõidu ja kogu selle kardinataguse eest hoolitsemine on aga suurepärane osa F1 2021 võidusõidust ja pakub huvi ka neile, kes muidu vormelile väga palju tähelepanu ei pööra.